שיקום שיער – המדריך המלא

שיקום שיער והתקרחות

ד"ר מיכל ישורון, ראש תחום שיקום שיער במרפאות H.CLINIC בעלת שנות ניסיון רבות בטיפולי שיקום שיער. שיקום שיער באמצעות טסיות הוא טיפול מוכח קלינית ונמצא בשימוש בצורה רחבה במרפאות רבות בעולם. הטיפול דורש פגישה עם ד"ר מיכל ישורון, הצוות המטפל וכן בחירת מטופלים נכונה על מנת להגביר את סיכוי ההצלחה למטופל. 

התקרחות גברית היא תופעה שכיחה מאוד אצל גברים. כ-80% מהגברים סביב גיל 40 יסבלו מדרגות שונות של התקרחות. ההתקרחות מתאפיינת בנסיגה של קו שיער קדימי (מפרצים), וירידה בכמות השיער באזור הפדחת, קוקוד הראש. ההתקרחות הגברים היא בעיקר בשל נטייה תורשתית גנטית והשפעות הורמונאליות של הורמונים גבריים.

סובלת מנשירת שיער? רואה סימנים ראשונים של התקרחות? יש לנו פתרונות מצויינים לטיפול בהתקרחות אצל נשים. מדוע מחצית מהנשים סובלות מתופעת התקרחות נשית ומקרחת במקומות שונים בקרקפת בשלב מסוים בחייהן? כמעט ולא מדברים על התקרחות אצל נשים, זה לא נהוג, ולא מטופל באותה האינטינסיביות שמטופלת התקרחות אצל גברים, אך כ-50% מהנשים סובלות מתופעות של קרחות בשיער מסויים בחייהן. ד"ר מיכל ישורון, אחרי כמעט 10 שנים של טיפול בנשירת שיער אצל נשים והתקרחות אצל נשים תוכל לייעץ ובוודאי לפתור לחלק גדול מכן את תופעת ההתקרחות.  

טיפולי שיקום השיער הפכו בשנים האחרונות לשגרה של ממש בקרב אוכלוסיית הגברים והנשים בישראל הסובלים מהתקרחות לא טבעית ומנשירת שיער. לבוחרים להתחיל בטיפולי שיקום שיער מגוון אפשרויות החל מתרופות שונות, חלקן טבעיות הקיימות בשוק ועד להשתלת שיער במרכז רפואי. יש משהו בשיער שמסייע באופן חיובי לתחושת השלמות שלנו ולביטחון העצמי שלנו. טיפול באמצעות טסיות לשיער הינו טיפול מבוקש מאוד ושכיח בקרב מטופלים הסובלים מהתקרחות לא טבעית מתונה וממטופלים הרוצים להימנע מטיפול השתלת שיער הכרוח במחיר גבוה ובתקופת שיקום יחסית ארוכה. איך הרופא מטפל בטסיות בשיער שלך וכמה זה עולה לך? תן לנו להסביר לך.

התקרחות נשים
התקרחות גברים

זירוז צמיחת שיער עם טסיות

טיפול בטסיות הינו טיפול להאצת צמיחת שיער ועצירת התקרחות למי שחווה נשירת שיער משמעותית. הטיפול מבוצע גם כטיפול תחזוקה משלים אחרי השתלת שיער, אשר נעשתה פופולארית ביותר בשנים האחרונות. ההשתלה מתבצעת בשילוב טיפולי הטסיות, אשר הפכו אף הם שכיחים יותר ויותר ברחבי בעולם וידועים כבחירה אפקטיבית ובטוחה. ואכן מומלץ מאוד להשלים את תהליך השתלת השיער עם טיפול בטסיות, בהתאם להמלצת המרפאה המטפלת והרופא המטפל.

השיער שלנו נושר ומתחלף כל הזמן במהלך חיינו. תופעת הנשירה היא תהליך טבעי אצל כל בני האדם – אנו רואים זאת על המסרק לאחר סירוק השיער ואף על הבגדים שלנו. כאשר כמות השיער הנושר מראשנו גדולה מכמות השיער המתחדש מתרחשת בגופנו נשירת שיער עודפת. שיבושים במחזור החיים של זקיקי השערות, בעיות הורמנליות, מוטציות גנטיות ואפילו מתח וחרדה עשויים לגרום לנשירת שיער. מה אפשר לעשות? ואיזה טיפול יכול לעבוד בצורה טובה לעצירת נשירת השיער? אנחנו ממליצים על טיפול איכותי בטסיות לשיער המבוצע על ידי רופאה מנוסה בעלת תוצאות מוכחות.

טיפול בטסיות אחרי השתלת שיער

על מנת לשמר את תוצאות השתלת השיער, התדירות המומלצת של טיפול בטסיות היא בדרך כלל מדי שישה חודשים. הטיפול תומך בתהליך ההשרשה ובחיזוק השיער המושתל. כמו כן, יש לו השפעה על צמיחה של שורשי שיער חדשים בקרקפת. השילוב של תהליך השתלת שיער יחדיו עם טיפול בטסיות משלים יביא למיצוי מקסימלי של תהליך השתלת השיער, עצירת הקרחות וזירוז צמיחה של שיער חדש.

ד"ר מיכל ישורון - מאות מטופלים

הטיפול בשיטה הנו פשוט, כאשר עיקר התהליך הוא הזרקה ישירה של הטסיות, הנאספת מדמו של המטופל אל האזורים הייעודיים בקרקפת, תחת אלחוש כמובן, באמצעות מחטים מיוחדים המותאמים להליך. תהליך ההזרקה הנו קצר באופן יחסי, מבוצע שטחית ורמת הכאב היא נסבלת בהחלט. טיפולי שיקום השיער מבוצעים במרכז הרב תחומי לטיפולים בלייזר ואסתטיקה ע״י ד״ר מיכל ישורון, רופאה עם ניסיון נרחב בטיפולי הזרקות שונים (לרבות טיפול בטסיות), פיסול פנים, מילוי קמטים וטיפול בחוטים. 

שלבי טיפול בשיקום שיער

שלב א' – איסוף דם מגוף המטופל בכמות המתאימה לטיפול הנבחר. כמות הדם הנאספת הנה כבבדיקת דם שגרתית.

שלב ב' – השלב השני הנו העברת הדם למבחנה ייעודית, המסוחררת בצנטריפוגה מיוחדת. למבחנה ג׳ל הפרדה ייחודי, באמצעותו ניתן לקבל פרופיל ביולוגי אופטימלי של טסיות. פעילותם של ג׳ל ההפרדה והצנטריפוגה תאפשר בידוד של תאי הדם האדומים ותפחית באופן ניכר את הגורמים לתהליכים קטבוליים, הנקראים גרנולוציטים. בכך ניתן לייצר טסיות מעושרת בגורמי צמיחה, בעלות יעילות קלינית מוכחת. 

שלב ג' – בשלב השלישי והאחרון, האורך כ-20 דקות, מוזרקות הטסיות לקרקפת המטופל בהליך פשוט ומהיר יחסית. 

שאלות ותשובות נפוצות בטיפול בטסיות

כאשר התהליך מבוצע על ידי רופא מנוסה, על פי הפרוטוקול הרפואי הנכון, בתנאים ההולמים (ציוד וכלים מאושרים, סטריליות וכו׳), אין סיבה לכל תופעות לוואי. טיפולי טסיות לשיער ודומיהם מבוצעים כבר עשרות שנים בתחום האורתופדיה, כאשר בשנים האחרונות חדר הטיפול לתחום האסתטיקה, לאחר שנצפו בו תוצאות מצוינות שנשמרו למשך זמן רב.

לא. אין כל התוויות נגד טיפול טסיות בשיער.

מדובר בטיפול עשיר בטסיות אשר נוצרת מדמו של המטופל, ומכילה תאי גזע, גורמי גדילה וחומרים פעילים נוספים בריכוז גבוה שיאיצו את הריפוי ואת התיקון הטבעי של הגוף. כיצד מופקת הפלזמה? במהלך הטיפול, הרופא לוקח דגימות דם, ובתהליך פשוט נוצרת הטסיות עשירות. היא תוחזר לגוף המטופל בהזרקה לנקודות מפתח באזורים שונים: בקרקפת, בפנים, בצוואר, בידיים וכו׳. כאשר הפלזמה לעור, מרקם העור ישתנה וייעשה מוצק והדוק יותר. כאשר תוזרק לקרקפת, תואץ צמיחתו המחודשת והטבעית של שיער דליל.

התהליך הוא טבעי- מבוסס על חומר המופק מדמו של המטופל וחוזר אליו, ועל כן לא ידוע על תופעות לוואי, מלבד אדמומיות ונפיחויות קלות, הנעלמות לרוב תוך מספר ימים בלבד.

חשוב לדאוג לקבל את טיפול מרופא מומחה אשר עבר הכשרה מתאימה. זאת על מנת שיידע להתאים את התהליך הנכון ביותר עבור המטופל ולהעניק לו הסברים מקצועיים וברורים על הטיפול.

באופן כללי, יש לבחור את הטיפול בהתאם למטופל.
היתרון הבולט של השימוש בטסיות לשיער טמון בשיפור המתמיד שהוא יוצר במרקם העור. הוא דואג להשיב, באופן טבעי, את המראה הצעיר לעורך, כל זאת באמצעות הגברת ייצור קולגן חדש ויצירת כלי דם חדשים.

ניתן לחזור באופן מיידי לשגרה, מיד לאחר הטיפול. ייתכנו מעט שטפי דם או נפיחויות באזור המטופל, בהתאם למידת רגישות העור. רגישויות אלו הנן נדירות יחסית ויחלפו כעבור שעות ספורות עד יום- יומיים.

התדירות נקבעת יחד עם הרופא המטפל בהתאמה למטופל. לרוב מדובר ב-3-6 טיפולים בטווח של חודש עד חודשיים, בכדי לקבל את ההשפעה המיטבית מהתהליך. חשוב לציין כי השפעת הטיפול ניכרת כבר לאחר הטיפול הראשון.

השפעת הטיפול הנה לאורך זמן, כאשר האפקט המצטבר שלה תלוי בבריאותו הכללית ובאורח חייו של המטופל.

לא. אין כל התוויות נגד טיפול בטסיות לשיער.

גלילה לראש העמוד