טיפול בהתקרחות גברית

טיפול בהתקרחות גברית

התקרחות גברית היא תופעה שכיחה מאוד אצל גברים. כ-80% מהגברים סביב גיל 40 יסבלו מדרגות שונות של התקרחות. ההתקרחות מתאפיינת בנסיגה של קו שיער קדימי (מפרצים), וירידה בכמות השיער באזור הפדחת, קוקוד הראש. ההתקרחות הגברים היא בעיקר בשל נטייה תורשתית גנטית והשפעות הורמונאליות של ההורמונים הגבריים. ​

הסיבות להתקרחות גברית

הסיבה להתקרחות גברית היא שילוב בין נטייה תורשתית גנטית (כבר לא הסיבה המרכזית) והשפעות הורמונאליות של ההורמונים הגבריים. אצל גברים עם נטייה גנטית להקרחה, עודף הפעילות של הטסטורון (להורמון הזכרי דיהידרו-טסטוסטרון,DHT) הפעיל בזקיק השערה וגורם למעבר של זקיקי השיער באיזורים מסויימים ממצב של שיער בריא למצב של שיער לא בריא בצורה בולטת – התקרחות. סיבות נוספות לתופעה הן:

 • אנמיה ממחוסר בברזל בגוף
 • פעילות חסר של בלוטת התריס
 • מחלת עור בקרקפת
 • נטילת תרופות שונות
 • חוסר בספיקה יוצרת פערי ברזל בגוף ומחליש את שורשי השיער
 • רמות גבוהות של החלבון Prostaglandin D2 על עור הקרקפת (מחקר של השנים האחרונות אישש טענה זאת)
 • מצבי לחץ

טיפול בהתקרחות 

כמה זמן נמשך הטיפול? כ-45-60 דקות ומבוצע על ידי רופא בלבד. הטיפול כפוף לבדיקת התאמה ולעיתים נדרש להגיע עם בדיקות דם במסגרת פגישת התייעצות רפואית. 

כמה טיפולים ? טיפול בודד לתחזוקה. סדרת טיפולים לטיפול שיקום שיער ומניעת התקרחות.

רמת הכאב? הטיפול כמעט ולא מורגש עם אילחוש מקומי.

כמה זמן נשמרות התוצאות? מומלץ לבצע טיפול שימור ותחזוקה אחת ל-12 חודשים עם סיום הסדרה.

מה עלות טיפול שיקום שיער?  הטיפול מוערך בכ-1,500 ש"ח עד 1,800 ש"ח לטיפול בודד בתוספת 20% הנחה לסדרת טיפולים. 

בחן את עצמך, האם אתה מקריח?

שלב 1-2: במידה ואתה סובל מהתקרחות, ניתן בצורה טובה להאט את קצב ההתקרחות בלי צורך בהצמחת שיער נוספת. טיפול תרופתי או טיפול בטסיות לטיפול בהתקרחות יתן תוצאות טובות. 

שלב 3: ניתן לטפל בטיפול תרופתי בשילוב טיפולי טסיות לעצירת ההתקרחות או נשירת השיער ועידוד צמיחה של זקיקי שיער חדש.

שלבים 4-7: ניתן יהייה לבצע טיפולים המונעים נשירה והמשך התקרחות, אבל בשביל להצמיח זקיקי שיער חדש נשרת התערבות חיצונית כמו השתלת שיער או הדמית שיער. טיפולי טסיות יכולים לסייע בלעכב נשירה נוספת של שיער והרחבת ההתקרחות.

מדד המילטון-נורווג לסיווג רמת התקרחות

רמת ההתקרחות קובעת את פרוטוקול הטיפול

הדרך המומלצת היא להגיע לפגישה עם רופא שיקבע אם אתה סובל מהקרחות, מנשירת שיער, מה רמת ההתקרחות, וכן את הסיבה לכך. ניתן לבצע גם בדיקות גנטיות בעזרתם ניתן לקבוע אם "גן ההתקרחות" עבר בירושה. במידה ובשנים האחרונות עברת ניתוח בריאטרי (השפעה על יכולת ספיגת ויטמינים בגוף), סבלת ממצבי לחץ שונים ולא שכיחים, נטלת תרופות בעלות תופעות לוואי התורמות לתהליך ההתקרחות, מן הסתם אתם סובלים מהתקרחות שצריכה התערבות טיפולית במידה ותרצו לעצות את ההתקרחות. 

דרכי הטיפול בהתקרחות

טיפול תזונתי מאוזן בשילוב דיאטנית.

מינוקסידיל. מינוקסדיל, מינוקסידיל היא תמיסה שמשמשת לטיפול מקומי  בנשירת שיער ובהתקרחות. מינוקסידיל מגבירה את הספקת הדם לזקיקי השיער ובכך מחזקת את השיער הקיים וממריצה צמיחת שיער משנית.

פרופסיה. פרופסיה (Propecia), היא שם גנרי לפינסטריד, פותחה במקור כתרופה לטיפול בלוטות ערמונית מוגדלות. במהלך הניסויים על גברים עם בעיות ערמונית נצפתה תופעת לוואי מסקרנת של צמיחת השיער. מאז התרופה אושרה על ידי ה- FDA  לטיפול בערמונית מוגדלת אצל גברים, וכן החליטו להמשיך את האפשרות לפתח את התרופה כטיפול בהתקרחות הגברית ומשנת 1997 יש לתרופה אישור FDA לטיפול בהתקרחות גברית.  בפינסטריד או בשמו הגנרי פרופסיה משמשים לטיפול בתבנית התקרחות זכרית (קרוי Androgenetic Alopecia) בגברים בלבד. הטיפול בכ-90% מהמקרים עוצר את תהליך ההתקרחות תוך כ-3–6 חודשים וב־65% מהמקרים אף מצמיח שיער חדש תוך כשנה.

רפואה אלטרנטיבית– דיקור. דיקור מקומי בקרקפת מבוצע בכדי לשפר את הזרמת הדם באזור ויכול לסייע בעצירת נשירת השיער. ישנה גם אפשרות לטיפול באמצעות צמחי מרפא שונים.

השתלת שיער – השתלת שיער היא טכניקה כירורגית המתבצעת במטרה להשתיל שיער באזורים קירחים. הטכניקה מתבצעת על ידי הסרת עור המכיל זקיקי שיער או הוצאת זקיקים יחידים מאזור אחד בגוף (האזור התורם) והשתלתו באזור קירח (האזור המקבל). 

טסיות לטיפול בהתקרחות

טסיות לשיקום שיער. טיפול בטסיות לשיער הוא טיפול בפלזמה עשירה בטסיות דם ונחשב אפקטיבי. הייחודיות בטיפול ה טסיות לשיער היא בריכוז של טסיות הדם – ריכוז של עד פי 5 מהרגיל בדם.  בכך הטסיות עוזרות לעצור את ההתקרחות ולזרז צמיחה של זקיקי שיער חדשים בצורה טובה >> למידע נוסף על טיפול בטסיות.

ד"ר מיכל ישורון - מאות מטופלים

טיפול בהתקרחות גברים מבוצעים ב H.CLINIC, מרכז הרב תחומי לטיפולים בלייזר ואסתטיקה על ידי ד״ר מיכל ישורון, בעלת ניסיון נרחב בטיפולי שיקום שיער, לרבות טיפול בטסיות. ד"ר מיכל ישורון מבצעת טיפולים בטסיות לשיער ולפנים ובעלת ניסיון רב עם מטופלים הנדרשים בטיפולים שונים לשיקום השיער, מטופלים שעברו השתלת שיער ומבצעים טיפולי תחזוקה וכן מטופלים המעוניינים בטיפול בנשירת שיער אשר לא עברו השתלת שיער.

ייתרונות טיפול בהתקרחות ב H.CLINIC

צוות רפואי ומטפלים בעלי עשרות שנות ניסיון מצטבר בתחומם. הצוות הרפואי וצוות המטפלים של H.CLINIC בעל ניסיון מצטבר של עשרות שנים בטיפולים אסתטיים שונים. H.CLINIC משקיעה רבות בצוות הרופאים שלה בהדרכות ובהכשרות מקצועיות לשימור הידע וברכישת ידע ומיומנות עדכניים עם התקדמות הטכנולוגיה והמדע.

הלקוח תמיד במרכז הפעילות שלנו ותוצאות איכותיות מובילות אותנו. שביעות רצון הלקוח עומדת במרכז הפעילות שלנו, ושירות לא פחות ממושלם הוא דרך החיים שלנו. שיתוף מלא של תוצאות צפויות, סיכונים, החלטות מקצועיות מהווה ערך עליון עבורנו. אנו נכיר אותך כלקוח באופן אישי, נבטיח לך את התאמת הטיפול המתאים לך ביותר ונלווה אותך בתהליך עד לשביעות רצונך המלאה מהטיפול ומהשירות.

מובילות טכנולוגית בכל תחומי הפעילות שלנו. שימוש בטכנולוגייה המתקדמת ביותר, מאושרת FDA, מאושרת CE ומאושרת משרד הבריאות. וכן התאמתה של הטכנולוגיה למטופל עומדת במרכז העשיה שלנו. המרפאה שלנו מצויידת במספר רב של טכנולוגיות מתקדמות ואיכותיות ביותר. הטכנולוגיות שלנו ברובן מתאימות לשימוש גם בילדים ומתבגרים ומבוססות על החברות המובילות והגדולות בתחומן, חברת Syneron וחברת Cynosure המובילות את תחום הטכנולוגיה האסתטיקה בעולם.

סיכונים או תופעות לוואי בטיפול בטסיות?

כאשר התהליך מבוצע על ידי רופא מנוסה, על פי הפרוטוקול הרפואי הנכון, בתנאים ההולמים (ציוד וכלים מאושרים, סטריליות וכו׳), אין סיבה לכל תופעות לוואי. טיפול בטסיות בשיער ודומיהם מבוצעים כבר עשרות שנים בתחום האורתופדיה, כאשר בשנים האחרונות חדר הטיפול לתחום האסתטיקה, לאחר שנצפו בו תוצאות מצוינות שנשמרו למשך זמן רב.

מי מוכשר לבצע טיפול בטסיות?

חשוב לדאוג לקבל את טיפול בטסיות מרופא מומחה אשר עבר הכשרה מתאימה. זאת על מנת שיידע להתאים את התהליך הנכון ביותר עבור המטופל ולהעניק לו הסברים מקצועיים וברורים על הטיפול.

קליק ואתה בטיפול אונליין

 • לקבלת הצעת מחיר טלפונית או התייעצות

  073-7943560

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

מדובר בבטסיות אשר נוצרת מדמו של המטופל, ומכילה תאי גזע, גורמי גדילה וחומרים פעילים נוספים בריכוז גבוה שיאיצו את הריפוי ואת התיקון הטבעי של הגוף. כיצד מופקות הטסיות? במהלך הטיפול, הרופא לוקח דגימות דם, ובתהליך פשוט נוצרת הפלזמה העשירה בטסיות. היא תוחזר לגוף המטופל בהזרקה לנקודות מפתח באזורים שונים: בקרקפת, בפנים, בצוואר, בידיים וכו׳. כאשר הפלזמה תוזרק לעור, מרקם העור ישתנה וייעשה מוצק והדוק יותר.
כאשר תוזרק לקרקפת, תואץ צמיחתו המחודשת והטבעית של שיער דליל.

התהליך הנו טבעי- מבוסס על חומר המופק מדמו של המטופל וחוזר אליו, ועל כן לא ידוע על תופעות לוואי, מלבד אדמומיות ונפיחויות קלות, הנעלמות לרוב תוך מספר ימים בלבד.

חשוב לדאוג לקבל את טיפול בטסיות מרופא מומחה אשר עבר הכשרה מתאימה. זאת על מנת שיידע להתאים את התהליך הנכון ביותר עבור המטופל ולהעניק לו הסברים מקצועיים וברורים על הטיפול.

באופן כללי, יש לבחור את הטיפול בהתאם למטופל.
היתרון הבולט של השימוש בטסיות טמון בשיפור המתמיד שהוא יוצר במרקם העור. הוא דואג להשיב, באופן טבעי, את המראה הצעיר לעורך, כל זאת באמצעות הגברת ייצור קולגן חדש ויצירת כלי דם חדשים.

ניתן לחזור באופן מיידי לשגרה, מיד לאחר הטיפול. ייתכנו מעט שטפי דם או נפיחויות באזור המטופל, בהתאם למידת רגישות העור. רגישויות אלו הנן נדירות יחסית ויחלפו כעבור שעות ספורות עד יום- יומיים.

התדירות נקבעת יחד עם הרופא המטפל בהתאמה למטופל. לרוב מדובר ב-3-4 טיפולים בטווח של חודש עד חודשיים, בכדי לקבל את ההשפעה המיטבית מהתהליך. חשוב לציין כי השפעת הטיפול ניכרת כבר לאחר הטיפול הראשון.

השפעת הטיפול הנה לאורך זמן, כאשר האפקט המצטבר שלה תלוי בבריאותו הכללית ובאורח חייו של המטופל.

לא. אין כל התוויות נגד טיפול טסיות בשיער.

גלילה לראש העמוד