טיפול בהזעת יתר

הזעת יתר, או הזעה מוגברת (היפרהידרוזיס) היא תופעה הפוגעת בתפקוד היום-יומי שלנו ובאיכות החיים שלנו וחולשת על 1%-2% מהאוכלסיה

הזעת יתר 23.5

ככל הזעה היא פעולה טבעית של הגוף המסייעת בקירור ונידוף חום עודף מהגוף לסביבה. אך תופעת הזעת היתר או ההזעה המוגברת נגרמת בשל פעילות יתר של מערכות העצבים אשר גורמת להפרשה מוגברת של בלוטות הזעה. הסיבה שאנחנו מגדירים את התופעה הזעת יתר היא בשל כמות הזיעה שהגוף מייצר, כמות גבוה יותר מהכמות הנדרשת לוויסות חום הגוף. תהליכים אלו בגוף גורמים גורמים לחוסר נוחות, בוודאי בחדשי הקיץ החמים במדינה, להפרעה חברתית ואף לקשיים תפקודיים בפעילות השונות שלנו.

מדובר באנשים הסובלים מהזעת יתר לאורך כל השנה, מטרד הגורם להם מבוכה וחוסר נוחות המתבטא בתחושת רטיבות ובכתמי זיעה בעיקר באזור בית השחי אך גם בכפות הידיים והרגליים, באזור הגב והישבן, מתחת לחזה ועוד. אותה מבוכה גורמת לסובלים מהזעת יתר להימנע מלחיצות ידיים או ממגע עם הסביבה בכלל, מקלחות לעיתים תכופות והחלפה ביגוד מספר פעמים ביום.

סוגי הזעת יתר?

הזעת יתר נקודתית או מקומית – הזעה באזור בית השיח, בכפות הידיים, בפנים, בכפלים שונים בגוך כמו החזה אצל נשים, הישבן או כפות הרגליים.

הזעת יתר כללית – כאמור לא הזעה מקומית או נקודתית והיא נגרמת כתוצאה מהשמנת יתר, או פעילות הורמונלית לא מאוזנת הנדרשת בבדיקה רפואית.

מי סובל מהזעת היתר הנקודתית?

הסובלים מהזעת יתר הם נורמטיביים, בריאים, החל מגיל צעיר ועד העשור החמישי לחיים.

כיצד מטפלים?

שימוש בנוגדי זיעה, כמו דאודורנט, או חומרי נוגדי זיעה טבעיים הם השלב הראשון בטיפול. חומרים ותכשירים אלו גורמים להתכווצות של בלוטות הזיעה ולהפכתה משמעותית בזיעה. במידה וחומרים ותכשירים אלו לא מקלים על התופעה מומלץ לשקול שימוש בחומרים מתקדמים יותר כמו הבוטולינויום טוקסין (בוטוקס). לא בכדי נהפך השימוש בבוטוליניום טוקסין כטיפול חשוב ויעיל מאוד בטיפול בתופעת הזעת הייתר. תכשיר זה יעיל, בטוח, וללא תופעות לוואי מיוחדות. השפעת הטיפול היא יחסית מיידית, בתוך מספר ימים ניתן להבחין בירידה משמעותית בזיעה באזורים המטופלים. הטיפול נעשה על ידי רופא בלבד, במרפאה ללא הכנה מיוחדת לקראת הטיפול.
מה קורה כתוצאה מהטיפול? הזרקת החומר גורמת לחסימה של האות העצבי המועבר לבלוטות הזיעה ובכך למנוע את הזעת היתר.
כמה זמן מחזיק הטיפול? 

טיפול בבוטליניום טוקסין מחזיק מספר חדשים, ולכן יש לקחת בחשבון שבשביל לשמר את הטיפול ועל כן לבצע אותו לפחות 2-3 פעמים בשנה. 

מתי מומלץ לבצע את הטיפול?

לסובלים מהזעת יתר מומלץ לבצע את הטיפול לקראת תחילת עונת הקיץ, בצורה זאת הטיפול יהייה אפקטיבי במהלך חודשי הקיץ החמים.

ייתרונות לטיפול בהזעת יתר במרפאות HCLINIC:

צוות רפואי ומטפלים בעלי עשרות שנות ניסיון מצטבר בתחומם

הצוות הרפואי וצוות המטפלים של H.CLINIC בעל ניסיון מצטבר של עשרות שנים בטיפולים אסתטיים שונים בלייזר ובכללם הסרת צלקות וסימני מתיחה. H.CLINIC משקיעה רבות בצוות המומחים שלה בהדרכות ובהכשרות מקצועיות לשימור הידע וברכישת ידע ומיומנות עדכניים עם התקדמות הטכנולוגיה והמדע.

הלקוח תמיד במרכז הפעילות שלנו ותוצאות איכותיות מובילות אותנו

שביעות רצון הלקוח עומדת במרכז הפעילות שלנו, ושירות לא פחות ממושלם הוא דרך החיים שלנו. שיתוף מלא של תוצאות צפויות, סיכונים, החלטות מקצועיות מהווה ערך עליון עבורנו. אנו נכיר אותך כלקוח באופן אישי, נבטיח לך את התאמת הטיפול המתאים לך ביותר ונלווה אותך בתהליך עד לשביעות רצונך המלאה מהטיפול ומהשירות.

מובילות טכנולוגית בכל תחומי הפעילות שלנו

שימוש בטכנולוגייה המתקדמת ביותר, מאושרת FDA, מאושרת CE ומאושרת משרד הבריאות. וכן התאמתה של הטכנולוגיה למטופל עומדת במרכז העשיה שלנו. המרפאה שלנו מצויידת במספר רב של טכנולוגיות לייזר מתקדמות ואיכותיות ביותר. הטכנולוגיות שלנו ברובן מתאימות לשימוש גם בילדים ומתבגרים ומבוססות על החברות המובילות והגדולות בתחומן, חברת Syneron וחברת Cynosure המובילות את תחום הטכנולוגיה האסתטיקה בעולם

שאלות ותשובות נפוצות לטיפול בהזעת יתר:

טיפול להעלמת סימני מתיחה מומלץ מאוד לבצע על ידי רופא מנוסה, במרכז רפואי אשר יעמוד לשירותכם בכל שאלה, ייתן לכם מענה בעת הצורך ויעניק לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר.

בשנים האחרונות הוכח על ידי מחקרים רבים, כי ככל שהטיפול בצלקת מתחיל מוקדם יותר, כך הסיכוי להעלמת סימני המתיחה גובר בצורה משמעותית. על כן מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה מוקדם ככל האפשר ולהבין את התהליך ואת המשמעויות שלו. 

טיפולים נוספים שעשויים לעניין אותך >>

העלמת נימים וורידים באמצעות טכנולוגיות לייזר ובהזרקה - תוצאות החל מהטיפול הראשון.
טיפול בהתקרחות באמצעות PRP. טיפול איכותי, ללא תופעות לוואי עם תוצאות טובות.
הסרת קעקועים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. הרבה יותר תוצאות בפחות טיפולים - PICOWAY
סובלת מדליפת שתן במאמץ? תוך כדי צחוק? דפילת שתן במהלך פעילות ספורטיבית? אצלנו תוכלי לקבל טיפול מדהים
הסרת שיער בלייזר ללא צורך באלחוש עם תוצאות מהירות יותר מטכנולוגיות לייזר אחרות.
גלילה לראש העמוד