קמטים בצידי העיניים – קמטי צחוק

קמטים בצידי העיניים

קוראים להם קמטי צחוק, או רגלי עורב כיוון שהם קטנים, מעצבנים, באורך של סנטימטר או פחות, והם יכולים להוות מקור לתסכול אין סופי – בשפה המקצועית הם נקראים קמטי "רגלי עורב" (Crow’s Feet). מדוע הם נוצרים? איך מטפלים? וכמה עולה לטפל בהם?

מדוע נוצרים קמטים בצידי העיניים (רגלי עורב, Crow’s Feet)?

קמטי ההבעה, ובתוכם קמטים בצידי העיניים הם קטנים באורך של סנטימר או פחות, אך הם יכולים להוות מקור לתסכול אין סופי. קמטי "רגלי עורב" (Crow’s Feet), הקמטים המעצבנים האלו נוצרים כחלק מתהליך טבעי וחלק ממחזור החיים של העור בפנים שלנו. מצד אחד גברים ונשים הנמצאים בסביבה רווית שמש, למשל למי שבינינו ש"מכור" לים או לטיולים בטבע בשבת "זוכה" בקמטים אלו בצורה מהירה יותר מאשר אחרים. ומצד שני, קמטים אלו, הן תוצאה מעיוות שרירים בלתי נשלט בצדי העיניים היות והעור מסביב לעיניים דק ועדין ביותר, וכן היעדר בלוטות שומן באזור עיניים. ללא ספק אזור זה הוא קרקע איכותית לקמטים וקמטוטים הגלויים יותר לעיין מאשר באזורים אחרים.

קמטים בצידי העיניים נחלקים ל-2 סוגים מרכזיים

מצד אחד קמטי הבעה אלו נוצרים באזורים שונים בפנים שלנו הקשורים להבעה כמו צחוק, תמיהה או זעף. לרוב הם נגרמים כתוצאה מניוון של השרירים האחרים לתנועות עלו בפנים שלנו וכן מאבדן גמישות, אלסטיות, של עור הפנים שלנו. קמטים אלו נקראים קמטים דינמיים. ומצד שני, קמטים קבועים, קמטים סטטיים, קמטים שנוצרים באזורים שונים בפנים (וגם בגוף) ונוטים להיות מקבילים זה לזה. קמטים אלו נוצרים כתוצאה מאבדן גמישות העור בשל ירידה משמעותית ברמות מרכביו המרכזיים שלו הקולוגן והאלסטין.

תקציר על הטיפול:

כמה זמן נמשך הטיפול? כ-30-40 דקות.

בכמה טיפולים מדובר? טיפול בודד. במידת הנדרש מבוצע טיפול השלמה במסגרת הביקורת עם הרופא המטפל.

מה רמת הכאב? הטיפול כמעט ולא מורגש עם אילחוש מקומי.

כמה זמן נשמרות התוצאות? עד 18 חודשים (תלוי בסוג חומרי המילוי), בשימוש בבוטולינום התוצאה נשמרת מספר חודשים (בד"כ 4 חודשים).

מה עלות טיפול בקמטים בין הגבות? נשמח לספר לך יותר, ואף לספק לך הערכת מחיר טלפונית השאירי פרטים בטופס המצורף. 

טיפול בקמטים בצידי העיניים - טכנולוגיות וחומרי מילוי

טכנולוגיות מבוססות לייזר. במידה והקמטים עמוקים, ישנה אפשרות לשלב טיפולים באמצעות לייזר המשייף את האזור של הקמטים ומזרז צמיחה של עור חדש. טכנולוגיות מבוססות גלי רדיו שכיחות גם הם בטיפול בקמטים עמוקים יותר ומותירות תוצאות איכותיות.

שילוב של חומרי מילוי והזרקה. הטיפול השכיח ביותר בקמטים בצידי העיניים מבוסס בוטולינום. עם זאת לעיתים כאשר יש צורך, הרופא ימליץ על תוספת של קולוגן לאזור הקמטים וזאת אנו נבצע באמצעות חומרי מילוי בעלי סמיכות מתאימה לצידי העיניים.

הטיפ שלנו - לקמטים בצידי העיניים

אי אפשר למנוע לחלוטין את קמטי רגלי העורב בצידי העיניים שלכם. עם זאת, ישנם אמצעים שתוכלו לנקוט בכדי להפחית את חומרת הקמטים ועומק הקמטים בעור הפנים שלכם ובאזור סביב העיניים:

  • תזונה נכונה
  • להקפיד על לחות הפנים
  • הקפדה על חבישת כובע בקיץ
  • שימוש בקרם עיניים מתאים – יש הרבה סוגים בחרו את הקרם המתאים לכם ביותר
  • הרכבת משקפי שמש עם מסנן UV מתאים

הקפדה על אורח חיים זה, והקפדה על שימוש בקרם מתאים לסביבת העיניים עשוי להפחית את העמקת קמטי רגלי העורב בצידי העיניים שלכם.

קמטים בצידי העיניים עם בוטולינום?

במרפאות H.CLINIC הטיפול המוביל בקמטי רגלי עורב, קמטים בצידי העיניים, נעשה בעיקר באמצעות בוטולינום ולעיתים בשילוב של חומצה היאלרונית המתאימה לאזור בו העור רפוי במיוחד. ראוי לציין כי רופאים שונים מאמנים בסוגים שונים של טיפולים בהם הם מתמחים וטיפול באמצעות הזרקת שומן עצמי בהחלט יכול להיות פיתרון לטיפול בקמטים סביב העיניים, אך יש לקחת בחשבון כי טיפול זה לא מחזיק מעמד הרבה זמן באופן יחסי לחומצה ההיאלורונית.

מתי תוכלי לראות תוצאות?

תוצאות הטיפול הראשוניות ניתן יהייה לראות כמעט באופן מיידי בתום הטיפול, תוצאות סופיות ניתן יהייה לראות עד שבועיים לאחר הטיפול.

מה הסיכונים בטיפול בקמטים בצידי העיניים?

מיעוט הסיכונים בטיפול בקמטים בצידי העיניים, נובע מכך שהוא טיפול בטוח יחסית לטיפולים האחרים, לא מלווה בכאב רב ולא בתופעות לוואי מיוחדות. ניתן לעיתים לסבול מנפיחות סביב העפעפיים, אך לרוב זה זמני ויפתר באופן מלא בתוך מספר שעות עד מספר ימים. הזרקה במקום לא נכון, עלול ליצור מראה לא טבעי. לפיכך, יש לשים לב שהטיפול מבוצע על ידי רופא מנוסה עם חומרי מילוי איכותיים המתאימים בריכוז שלהם לטיפול בקמטים בצידי העיניים, רגלי העורב.

תאום ציפיות לטיפול בקמטים בצידי העיניים

כמה זמן נמשך הטיפול? כ-30-40 דקות

בכמה טיפולים מדובר? מדובר בטיפול אחד, ובמידת הנדרש מבוצע טיפול השלמה

מה רמת הכאב של הטיפול? לאחר אילחוש מקומי הטיפול כמעט ולא מורגש

כמה זמן נשמרות התוצאות? התוצאות נשמרות עד 18 חודשים (תלוי בסוג חומרי המילוי), בשימוש בבוטולינום התוצאה נשמרת מספר חודשים (בד"כ 4 חודשים)

כמה עולה הטיפול? נשמח לספר לך יותר, ולספק לך הצעת מחיר טלפונית השאירי פרטים בטופס המצורף. 

לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר צרו קשר: 073-7943560 או הרשמו בטופס ליעוץ רפואי אונליין וצוות המרפאה ייצור קשר בהקדם לתאום פגישה או להעברת הצעת מחיר טלפונית לטיפול בקמטי הבעה.

ייעוץ מיידי בווטסאפ או במרפאה בקליק אחד

כתבת בלוג זאת נכתבה ונערכה על ידי צוות המרכז הרב תחומי לטיפולים בלייזר ואסתטיקה וצוות הרופאים והמטפלים שלנו וביניהם ד"ר מיכל ישורון וד"ר גלינה שרסטיוק. הצוות שלנו בעל ניסיון מצטבר של עשרות שנים ברפואה, בטיפולים אסתטיים ובשירות לקוחות. במרפאת H.CLINIC אסתטיקה ובמרפאת H.CLINIC ילדים ומתבגרים מבצעים טיפולים רבים מבוססים טכנולוגיות לייזר וחומרי מילוי מובילים ואיכותיים. מרפאות H.CLINIC הוכרו על ידי חברת הטכנולוגיות העולמית המובילה קנדלה כמרכז מצויינות רפואי ארצי. תאריך עדכון אחרון: 14.5.2020

גלילה לראש העמוד