השתלת גבות

השתלת גבות הינה פעולת כירורגיה זעירה, מיקרו-כירורגית, אשר מבוצעת במרפאה בתנאים מתאימים להשתלה. מטרת הטיפול היא לשפר את צורת הגבות והמלאות של הגבות והוא מתבצע בצורה דומה מאוד להשתלת שיער ראש. במקרים קשים ניתן לשחזר גבה תוך שימוש בשיער של המטופל עצמו. תהליך ההשתלה מבוצע על ידי רופא שהוכשר לכך בליווי צוות מסייע ומבוצעת תחת הרדמה מקומית בלבד. במידה והמטופל סובל מחרדה מטיפול רפואי אנו נציע לו ליטול כדור הרגעה לפני הטיפול. שלבי השתלת הגבות:

שלב א – בדיקת התאמה ואישור רפואי – בשלב זה הרופא יבדוק בצורה מקיפה את התאמתו של המטופל לתהליך השתלת הגבות. יפרט באופן מעמיק על התהליך, יתרונותיו, חסרונותיו והסיכונים הכרוכים בתהליך וכן יפרט את תהליך ההחלמה והשימור אשר יידרש לאחר תהליך השתלת הגבות.

שלב ב – קצירת השיער מהאזור התורם – הרופא מבצע תהליך של קצירת זקיקי שיער מאזור שיוגדר כאזור תורם. זקיק הוא מצבור התאים ממנו צומחת השיערה. שלב זה מבוצע כאשר המטופל על בטנו.

שלב ג – הרופא יבצע עיצוב והחדרת הזקיקים לגבה. שלב זה נעשה כאשר המטופל שוכב על גבו.

שלב ד – החלמה ושימור שיער.

כיצד נעצב את הגבות בתהליך ההשתלה?

כמובן שהגבה מעוצבת בשיתוף פעולה מלא עם המטופל. אנו ממליצים לשמור על המראה המקורי והטבעי, הטבע הוא המעצב הטוב ביותר. העיצוב אצל נשים הוא כזה שהחלקה של הגבה הקרוב לאוזן יהיה גבוה מהחלק הקרוב לאף. כמו כן, אצל נשים אנו נוהגים להמליץ שתהיה "פיסגה" לגבה. אצל גברים אנו שמים דגש על גבה עבה יותר ללא הרמה של החלק המרוחק של הגבה.

מי המועמדים האידאלים להשתלת גבה?

מועמד אידאלי יהיה בעל גבות דקות ממריטת יתר או מועמדים שעברו בעבר קעקוע קוסמטי של הגבה. מועמדים נוספים היכולים להתאים להשתלת גבות הם מועמדים בעלי היעדר ה"זנב של הגבה", צורה ועובי טובים של הגבה, או צפיפות גבה נמוכה.

איך טיפול זה בהשוואה לטיפולים אחרים דומים?

השתלת גבות תביא לתוצאות טבעיות יותר עם שיער אמיתי (בהשוואה לקעקועים שונים). שיטה זאת שונה מהשיטות הרגילות הקיימות כיום כמו מיקרובליידינג, שבה נוצרת אשליה של שיער באמצעות פיגמנט על העור. שתי השיטות מצויינות אם בוחרים בקפידה את המועמדים לטיפול. למשל, באנשים ללא שיער גבות בכלל ניתן לשחזר גבות עם שיער אמיתי, והמיקרובליידינג יכול לשפר עוד יותר את התוצאה לאחר 6 חודשי השתלה.

ד"ר מיכל ישורון - מאות מטופלים

טיפולי השתלת גבות מבוצעים ב-H.CLINIC, מרכז הרב תחומי לטיפולים בלייזר ואסתטיקה על ידי ד״ר מיכל ישורון, בעלת ניסיון בטיפולי שיקום שיער, לרבות טיפול בטסיות. ד"ר מיכל ישורון מבצעת השתלות שיער וטיפולים בטסיות לשיער הוכשרה בישראל ומרפאות ברחבי אירופה, בעלת ניסיון רב עם מטופלים הנדרשים בטיפולים שונים לשיקום השיער, מטופלים שעברו השתלת שיער ונדרשים בטיפולי תחזוקה וכן מטופלים המעוניינים בטיפול בנשירת שיער אשר לא עברו השתלה. 

מה צפוי לנו בתהליך ההחלמה מהשתלת גבות?

זמן ההחלמה מהתהליך הוא 3-5 ימים. יש לצפות לנפיחות מינימלית ונקודות "כחולות" שתעבורנה אחרי מספר ימים. ככל שתופעות אלו תופענה הן תהיינה מוגבלות למספר ימים בלבד. תופעות אלו אפשר יהייה לראות מעל העפעף העליון ונדרשות בטיפול באמצעות קרח ובקומפרסים קרים בשלושת הימים הראשונים לאחר הטיפול. אסור לגעת בשיער המושתל במשך 5-7 ימים. איננו רוצים שכיוון השיער ישתנה שכן כיוון השערות חשוב מאוד לצורת הגבות ולמבנה שלהן. שיער הגבות "מסופר" 2-3 פעמים בחודש ובד"כ מומלץ על שימוש בג'ל גבות מידי יום על מנת להשפיע על כך שהגבות תצמחנה בכיוון הנכון עד ש"יתרגלו" לצמוח כך באופן עצמאי. השיער המושתל יכול לנשור כ-5 שבועות לאחר סיום תהליך השתלת הגבות, אולם הזקיק נשאר במקום. ייקחו עוד 3-4 חודשים לפני שנבחין בצמיחת שיערות חדשות והתוצאות תיראנה 6-9 חודשים לאחר ההשתלה. התוצאות הינן קבועות.

האם נדרש להסיר קעקוע גבות לפני השתלה?

לא נדרש להסיר קעקוע לפני תהליך השתלת גבות. בכל אופן אם החלטת להסיר את הקעקוע מהגבות יש לעשות כן 2-4 חודשים לפני תחילת תהליך ההשתלה.ְ

מדוע כדאי לבצע השתלת גבות במרפאות HCLINIC?

  • פגישות התייעצות ומערב רפואי עם הרופא המטפל בישראל, לא בזום, במרפאה.
  • הטיפול מתבצע על ידי רופא בסיוע צוות מסייע.
  • הטיפול לא כרוך בנסיעה מחוץ לישראל, ולא בימי החופשה הכרוכים סביבות.
  • לכל אורך התהליך תתקיים תקשורת ישירה עם מרפאת הרופא, ואיש קשר קבוע יעמוד בקשר עם המטופל.
  • עלות הטיפול תחרותית מאוד לטיפול מחוץ לישראל.

לפגישה התייעצות עם ד"ר מיכל ישורון

  • לקבלת הצעת מחיר טלפונית או התייעצות

    073-7943560

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
גלילה לראש העמוד